به وبسایت دندانپزشکی دکتر ویسی خوش آمدید

  • info@drvaisi.ir
  • 09169118402

لامینت دندان و کامپوزیت

لامینت دندان و کامپوزیت

لامینت یک لایه نازک از چینی پخته شده است که می توان آن را به ناخن مصنوعی تشبیه کرد که ‏روی دندان می چسبد . مزیت این روش در تراش کم دندان ( در حد قسمتی از مینای دندان ) و ‏رنگ شفاف و طبیعی آن است که با آن می توان لبخندی فوق العاده جذاب را به فرد هدیه کرد . لامینت‌ها در ابتدا به عنوان جایگزین دستگاه‌های ارتودنسی برای بزرگسالانی ساخته شدند که دندان‌های صافی نداشته و در عین حال نمی‌خواستند تحت درمان طولانی مدت به وسیله بریس‌ها قرار بگیرند . نصب لمینت دندان جلو عملی است که با یک بی‌حسی جزئی یا حتی بدون آن قابل انجام بوده و گزینه ایده‌آلی برای بهبود سریع ظاهر دندان‌های جلویی با عنوان ارتودنسی با لمینت است .

لامینیت ، درمان زیبایی است که برای برطرف‌کردن بدرنگی دندان‌ها ، اصلاح نامنظمی و همچنین فواصل باز بین دندان‌ها به کار می‌رود .

شکل و زیبایی دندان‌ها به ژنتیک و نحوه بهداشت و نگهداری ما بستگی دارد . اشکال‌های اولیه دندان، رعایت‌نکردن بهداشت دهان و دندان یا حوادث و ضربه‌های کوچک مانند ترک یا شکستگی می‌تواند زیبایی و شکل دندان‌ها را تغییر دهد و در لبخندزدن، صحبت و حتی اعتماد به‌نفس افراد اثر منفی بگذارد .

علم پیشرفته امروزی ، برای هر کدام از این آسیب‌ها راه‌حل‌های گوناگونی ارائه كرده است .

دندانپزشکان زیبایی با آنالیز فنی دندان های فرد ممکن است در راستای اصلاح طرح لبخند لامینیت دندان را به افراد پیشنهاد می دهند . در بسیاری از مواقع به دلیل خاصی بیمار برای مرتب کردن دندان هایش مایل به ارتودنسی نمی باشد و در نتیجه دندان پزشک برای مرتب کردن دندان از لامینیت های دندانی استفاده می کنند. بسیاری از مواقع رنگ دندان ها در بلیچینگ مورد پسند بیمار واقع نمی شود و یا به دلیل تیرگی دندان ها از روش های لامینیت دندانی به جای بلیچینگ استفاده می شود.

نوع لامینیت برای هر بیمار چگونه انتخاب می‌شود و اصلا چه فرقی بین آنهاست ؟

لامینیت‌های سرامیکی در لابراتوار ساخته می‌شوند از این رو برای ساختن آنها از دندان‌ها ، البته بعد از تراشیدن مینا ، قالب تهیه می‌شود ولی در انواع کامپوزیتی، لامینیت‌ها مستقیم و به‌وسیله دندان‌پزشک روی دندان‌ها قرار داده می‌شوند . لامینیت‌های سرامیکی استحکام بیشتری نسبت به انواع کامپوزیتی دارند . ثبات رنگ هم در این نوع از لامینیت زیاد است .

لامینیت‌های کامپوزیتی برخلاف نوع سرامیکی ثبات رنگ کمتری دارند اما مزیتشان نسبت به لامینیت‌های سرامیکی این است که در صورت بروز مشکل به‌راحتی قابل اصلاح و ترمیم هستند . انتخاب نوع لامینیت معمولا به‌وسیله دندان‌پزشک و برحسب نوع و مشکل دندان بیمار انجام می‌شود .

لامینیت‌هایی از جنس آکریل هم ساخته می‌شوند . این نوع لامینیت‌ها کوتاه‌مدت و فوری هستند و نیمه عمر کمی هم دارند و خیلی زود کیفیتشان تغییر می‌کند .

نمونه ای از خدمات ارائه شده در مطب دکتر ویسی :

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام دکتر

به روزترین مطالب دندانپزشکی

ساعت کاری مطب

شنبه تا پنجشنبه - 17:00 - 21:00

اهواز مرکز شهر

خیابان قنادان زاده بین نادری و کافی ، پلاک 237