به وبسایت دندانپزشکی دکتر ویسی خوش آمدید

  • info@drvaisi.ir
  • 09169118402

روکش زیرکونیا

روکش زیرکونیا

امروزه استفاده از روکش های بدون فلز رواج بیستری نسبت به روکش های فلزی دارد . نمونه ای از این نوع روکش ها , روکش زیرکونیا می باشد.البته الیاژ زیر کونیا یک نوع فلز است و فقط رنگ آن سفید است . دندانپزشکان معمولا از روکش های دندانی مختلفی برای بازسازی دندان استفاده می کنند یکی از این روکش ها روکش زیرکونیا می باشد . زیرکونیا یا اکسید زیرکونیوم (ZrO۲) یکی از اکسیدهای پرکاربرد در صنعت است . نکته مثبتی که در روکش زیرکونیا وجود دارد این است این که رنگ فلزی روکش های نسل قبل را ندارد ولی متاسفانه انطباق خط تراش در این نوع روکش ها کمتر از نسل قبلش است و استفاده در حال توسعه آن دارای پیش آگهی خوبی نیست البته استحکام و دوام این نوع روکش بالا می باشد .

تفاوت روکش زیرکونیا با سایر روکش ها در این است که ذر ساختار زیرین این روکش از آلیاژهای قبلی که رنگ استیل مانندی در لبه داخلی دندان داشت خبری نیست و ضمنا در هنگام تحلیل لثه نمای فلزی (متال شو) در لبه بیرونی آن وجود ندارد . جنس مواد روکش های زیرکونیا از جنس زیرکونیوک می باشد و آلیاژی از فلز ها در این نوع مواد بکار نرفته است  . روکش زیر کونیا به نسبت روکش های بیس فلزی هزینه به نسیت بالاتری دارند .

تصاویر زیر نمونه از نمونه کارهای روکش های بدون فلز و روکش زیرکونیا می باشد که طبق نظر دندانپزشک برای بیمار تجویز شده است. در بسیاری از مواقع بنا به شرایط بیمار دو نوع روکش دندان برروی دندان ها ی فرد  قرا  گرفته است.

نمونه ای از خدمات ارائه شده در مطب دکتر ویسی :

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام دکتر

به روزترین مطالب دندانپزشکی

ساعت کاری مطب

شنبه تا پنجشنبه - 17:00 - 21:00

اهواز مرکز شهر

خیابان قنادان زاده بین نادری و کافی ، پلاک 237